دو ناو جنگی آذربایجان در بندر انزلی پهلو گرفتند

دو ناو جنگی آذربایجان در بندر انزلی پهلو گرفتند

دو ناو جنگی آذربایجان در بندر انزلی پهلو گرفتند

دومین ناوگروه اعزامی به مسابقات بین‌المللی جام دریا در آب‌های ایران و در بندرانزلی مورد استقبال ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی امام رضا (ع) قرار گرفت.

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  ناوگروه جمهوری آذربایجان، دومین ناوگروه اعزامی به مسابقات بین‌المللی جام دریا در آب‌های ایران صبح چهارشنبه در بندرانزلی مورد استقبال ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی امام رضا (ع) قرار گرفت.

ناو گروه جمهوری آذربایجان متشکل از ۲ فروند ناو «G-۱۲۲» و «G-۱۲۴» و ۶۶ نفر نیرو، صبح روز چهارشنبه برای شرکت در مسابقات بین‌المللی نظامی جام دریا به آب‌های داخلی ایران در بندر انزلی وارد شدند.

ناو‌های «ولگا دونسک» و «ماخاچکالا» کشور روسیه نیز با ۱۰۶ نفر روز‌های آتی وارد آب‌های داخلی کشورمان در ایران خواهند شد.

ناو‌های موشک‌انداز جمهوری اسلامی ایران جوشن و پیکان نیز در این دوره از مسابقات حضور خواهند داشت.

این ششمین دوره از مسابقات بین‌المللی نظامی جام دریا است که با محوریت روسیه و کشور‌های حاشیه خزر (ایران، قزاقستان و جمهوری آذربایجان) برگزار می‌شود.

ناو‌های «مانگیستاو» و «ساری آرکا» کشور قزاقزستان اولین ناوگرو‌هایی بودند که در هفته جاری برای شرکت در این مسابقات به انزلی وارد شدند.

در این دوره از مسابقات بین‌المللی جام دریا، بندرانزلی میزبان مسابقات شناوری کشور‌های آذربایجان، قزاقزستان و روسیه در حاشیه خزر است و حدود ۴۰۰ ورزشکار در این رقابت‌ها حضور دارند.

مسابقات بین‌المللی جام دریا در بخش شناوری مراحل تیراندازی سطحی، هوایی، مهار بویه در دریا و کنترل صدمات را شامل می‌شود. جام در دو مرحله در دریا و ساحل برگزار خواهد شد و در کشور ما بندرانزلی میزبان رقابت‌های شناوری و بندر چابهار میزبان مسابقات غواصی جام دریا است.

ششمین دوره مسابقات جام دریا از دوم شهریور به مدت ۲۵ روز جریان دارد و بندرانزلی میزبان مسابقات شناوری این دوره از مسابقات است.